Axborot texnologiyalari dasturi oʻz kasbiy faoliyatini axborot texnologiyalari bilan bogʻlashni xohlovchilar uchun moʻljallangan.
Dastur yetakchilik qobiliyatlarini rivojlantiradi, shuningdek, masʼuliyatni tarbiyalaydi, mantiqiy va analitik fikrlashni rivojlantiradi. Talabalar axborot texnologiyalari sohasida chuqur bilimga ega boʻlib, ularning turli tashkilotlarda professional faoliyatlarida yordam beradi.
Jamoada ishlash va boshqaruv darajasidagi oʻzgarishlarga tezda moslashish va oʻz tashkilotlari yoki sanoatida yuqori yetakchilikka intilish imkonini beradigan koʻnikmalarni rivojlantirishga muhim ahamiyat beriladi, bu koʻp aʼzoli IT kompaniyalarida ishlash uchun muhim mahoratdir.
Ushbu dasturdagi barcha modullar Buyuk Britaniyada OTHM tomonidan baholanadi va tasdiqlanadi. Diplom oʻquv materialini oʻzlashtirish natijalarini va oʻqish davrida olinishi eʼlon qilingan maʼlum bilim va koʻnikmalarga erishishni aks ettiradi.
Malakali IT mutaxassislariga talab deyarli har bir sohada yuqori, bu IT dasturining bitiruvchilari uchun ishga joylashish uchun keng imkoniyatlar yaratadi. Dasturiy taʼminotni ishlab chiqishdan kiberxavfsizlikdan maʼlumotlar tahliligacha IT sohasida yuqori talabga ega boʻlgan juda koʻp turli xil ixtisoslashuv sohalari mavjud.
IT doimo rivojlanayotgan soha boʻlib, har doim yangi texnologiyalar va innovatsiyalar paydo boʻladi. Bu shuni anglatadiki, har doim karyera oʻsishi va koʻtarilishi uchun imkoniyatlar mavjud, chunki IT mutaxassislari doimiy ravishda oʻrganadilar va yangi muammolarga moslashadilar.
IT sohasidagi koʻplab ishlar masofadan ishlash yoki moslashuvchan soatlar kabi moslashuvchan ish tartibini taklif qiladi, bu ish va hayot muvozanatini qadrlaydigan shaxslar uchun ideal boʻlishi mumkin. Bundan tashqari, koʻplab IT ishlari dunyoning istalgan nuqtasidan amalga oshirilishi mumkin, bu ularni chet elga sayohat qilish yoki ishlashni xohlaydigan odamlar uchun yaxshi tanlov.
IT boʻyicha ish oʻrinlari yaxshi maoshga ega boʻlib, koʻplab boshlangʻich lavozimlar mamlakatdagi oʻrtacha ish haqidan yuqori maoshlarni taklif qiladi. O’z sohangizda tajribaga ega bo’lsangiz, daromad potentsialingiz faqat oshadi.
IT — bu muammolarni hal qilish bilan bogʻliq soha boʻlib, bu murakkab muammolarni hal qilish uchun oʻz ijodkorligi va tanqidiy fikrlash qobiliyatlaridan foydalanishni yoqtiradigan odamlar uchun juda foydali boʻlishi mumkin. Yangi dasturiy taʼminotni ishlab chiqish ustida ishlayapsizmi yoki tarmoq muammosini hal qilyapsizmi, IT sohasida har doim yangi va qiziqarli muammolar paydo boʻladi.
Birinchi bosqich uchun qabul shartlari
Kerakli hujjatlar:
Akademik talablar:
o’zbek yoki rus;
Ingliz tili YOKI IELTS 5.0 yoki undan yuqori sertifikat YOKI ekvivalentini taqdim etish;